Wednesday, December 18, 2019

Pakistani fiton, një goditje kundër Sri Lanka në Testin e dytë

Pakistani fiton, një goditje kundër Sri Lanka në Testin e dytë

KARACHI: Kapiteni i Pakistanit Azhar Ali fitoi fitoren dhe zgjodhi të luante në Testin e dytë dhe të fundit kundër Sri Lanka në Stadiumin Kombëtar në Karaçi të enjten.

Seria e tyre është e para në Pakistan që nga një sulm në autobusin e ekipit Sri Lankan vrau tetë vetë në mars 2009, duke çuar në pezullimin e kriketit ndërkombëtar në vend pasi palët e huaja refuzuan të vizitojnë për shkak të frikës së sigurisë.

Testi i parë i shkatërruar nga shiu përfundoi në një barazim të zbutur pasi gati tre ditë u humbën.

Pakistani u detyrua të bënte një ndryshim pasi sulmuesi i ritmit Usman Shinwari u përjashtua nga ndeshja me tifo dhe ai ishte zëvendësuar nga këmbësori Yasir Shah.

Spinner i krahut të majtë Lasith Embuldeniya hyn për në Sri Lanka në kurriz të pacemanit Kasun Rajitha i cili pësoi një dëmtim hamstring gjatë Testit të parë.

Pakistan: Azhar Ali (kapiten), Abid Ali, Asad Shafiq, Babar Azam, Haris Sohail, Mohammad Abbas, Mohammad Rizwan, Naseem Shah, Shaheen Afridi, Shan Masood, Yasir Shah

Sri Lanka: Dimuth Karunaratne (kapëse), Oshada Fernando, Kusal Mendis, Angelo Mathews, Dinesh Chandimal, Dhananjaya de Silva, Niroshan Dickwella, Dilruwan Perera, Lahiru Kumara, Vishwa Fernando, Lasith Embuldeniya

No comments:

Post a Comment